Üniversiteler sağlam bir eğitim sistemi kurmalı ve yetenekli gençler yetiştirmeli: Guv | Ranchi haberleri

MarMe

New member

DUMKA: Vali ve üniversitelerin rektörü, CP Radhakrishnansöz konusu üniversiteler sağlam bir yapı oluşturmada hayati bir rol oynamalıdır. Eğitim sistemi toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikli gençler yetiştirmektir.
7’nci Kongresi’nde Cumhurbaşkanlığı’na hitaben bir konuşma yaptı. SKM Üniversitesi Perşembe günü Dumka’da yeni inşa edilen kongre merkezinde.
“Üniversitelerin, öğrencileri, özellikle kızları yüksek öğrenime devam etmeleri için motive etme konusunda büyük bir sorumluluğu var” dedi.
Önünde zorluklar varken bugün ülkenin büyüklüğün zirvesinde olduğunu, ancak bu ülkenin dünyanın en genç uluslarından biri olarak öne çıkması nedeniyle muazzam fırsatların da olduğunu söyledi.
“Nüfusun ortalama yaşı 29. Nüfusun yüzde 50’si 25 yaşın altında. Ancak ülkenin potansiyel demografik getirisi, kendisini ancak dönüştürücü bir dönüşüm olarak gösterebilir.” alet Gençlerimiz yetenekli ve eğitimli olduğunda” diye konuştu.
Vali, çeşitli yüksek lisans ve lisansüstü programlardan en iyi 55 mezuna altın madalya takdim etti. lisans dereceleri 56 doktora öğrencisine sertifika verilirken, 2020-22 ve 2019-22 derece oturumlarının PG ve UG derslerinden dinlenme notları verildi.