İş politikası protestosu sırasında öğrenciler polisle çatışırken çok sayıda kişi yaralandı | Ranchi haberleri

MarMe

New member

RANCHI: Jharkhand Eyaleti Öğrenci Birliği (JSSU) bayrağı altındaki yüzlerce genç, eyalet hükümetinin alt hükümetteki yerel halkı temsil etmek için yalnızca %60 çekince verme kararını protesto etmek için meclisi toplamaya çalışırken, polis lathicharge’a başvurdu ve göz yaşartıcı gaz kutularını patlattı Meslekler.
JSSU, polis baskısı sırasında 50 öğrencisinin yaralandığını söyledi. Bir katılımcı, Sumit Mahto, “Biz barışçıl bir ajitasyon düzenlerken polis güç kullandı” dedi.
Bir polis memuru, 10 personelin hafif şekilde yaralandığını söyledi. taş atmak Çatışma sırasında öğrenciler tarafından
Öğrenciler, “Adhikar Yatra-cum-Vidhan Sabha gherao” programına, Birlik Bakanı Nitin Gadkari’nin daha sonra birkaç yol projesi başlattığı yerin yakınındaki eski Kongre Binası’ndan başladılar.
Protestocular, barikatlar kuran ve Bölge Polisi, Jharkhand Silahlı Polisi ve Hindistan Yedek Taburu da dahil olmak üzere güçlü bir polis birliği konuşlandıran hükümet tarafından zaptedildikleri Jagannath Tapınağı’na ulaştılar.
Öğrenciler, protestoyu başka bir yola yönlendirdi ve yönetim onları kontrol altına almaya çalışırken arkadan Vidhan Sabha’ya doğru koştu. Yönetim, öğrencilerden dağılmalarını istedi ve öyle olduğunu belirtti. Madde 144 Bölgede CRPC uygulanmaktadır. Öğrenciler kıpırdamayınca, yönetim bir lathi saldırısına başvurdu ve çok sayıda göz yaşartıcı gaz fişeği patlattı. Polis ayrıca JSSU lideri Jairam Mahto’yu da tutukladı.
Ranchi Komiser Yardımcısı Rahul Kumar Sinha ve Kıdemli Polis Müfettişi Kaushal Kishore olay yerine katıldı. Sinha, “Öğrenciler 144. madde kurallarını çiğneyince yönetim harekete geçti. Göstericilere herhangi bir ceza verilmedi.”
Çarpışma dört saatten fazla sürdü.