İlkokul öğretmenleri maaş zammı hedefliyor | Ranchi haberleri

MarMe

New member
Ranchi: Akhil Jharkhand Prathmik Sikshak Sangh’ın 10.000’den fazla öğretmeni protesto etti Raj Bhavan Cumartesi günü burada, Garantili kariyer gelişimi için değişen şema Altıncı Ödeme Komisyonu’na göre, diğer bazı taleplerin yanı sıra Bihar’daki meslektaşlarıyla eşit şartlarda ve 1 Ocak 2006’dan önce hizmete girenlere maaş ödenmesi.
Bapu Vatika’dan miting çağrısı yapan öğretmenler, Morabadigösteriyi düzenlemeden önce Raj Bhawan’a, ayrıca yeni işe alınanların asgari maaşının 16.290 Rs olarak belirlenmesini, öğretim kadrosunun “aşırı idari ve akademik olmayan çalışmalardan” yeniden çalıştırılmasını ve bölgeler arası transfer kurallarının yapılmasını talep etti. yeni hükümler eklenerek değiştirilmiştir.
Protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde derneğin 17 Aralık’tan itibaren süresiz greve gideceğini söylediler. Rammurti ThakurDerneğin dışişleri bakanı şunları söyledi: “Düzenli akademik çalışmalarımızı yürütmenin yanı sıra öğretim dışı görevlerin muazzam baskısı nedeniyle bir süredir birçok sorunla karşı karşıyayız. Tecrübe ve kıdeme göre de uygun bir maaş alamıyoruz.”
bu arada spor salonu Eğitim ve okuryazarlık departmanı, Haziran ayında yürürlüğe girecek olan yeni iller arası transfer politikası üzerinde çalıştığını söyledi. Ayrıca, öğretmenlerin zorunlu seçimlerden muaf tutulmasına yönelik bir politika da hazırlanmaktadır.
Eğitim Bakanı K Ravi Kumar, “Yeni okullar arası transfer politikası yakında yürürlüğe girecek. Ayrıca öğretmenler seçimlik görevlerinden kurtulacak ve öğretmenlik dışı görevlerde yer almayacak. Ancak üniforma dağıtmak, öğle yemeği programının uygulanması hakkında rapor vermek ve öğrenci bursları ile ilgili verileri arşivlemek gibi okulla ilgili çeşitli faaliyetlerden sorumlu olmalıdırlar. Ancak, Değiştirilmiş Garantili Kariyer İlerleme Planı ve Altıncı Ücret Komisyonu ile ilgili konular bizim yetki alanımızda değil, Finans Departmanının yetki alanındadır. Bu nedenle yorum yapamıyoruz” dedi.