Gujarat Anketleri: Chhotu Vasava Oğluyla Kendi Sahasında Dövüşüyor | Sure Haberleri

EkoEr

New member
Bharatiya Kabile Partisi (BTP) kurucusu Chhotu Vasava, Jhagadia’daki (ST) adaylığını Pazartesi günü sunarak, bu konferans başkanından yarışmak için evrakları çoktan doldurmuş olan oğluyla sürükleyici bir seçim düellosuna zemin hazırlayacak.
“Yarın 152 Jhagadia meclisi için adaylık formunu sunacağım. Tüm çalışanlarım Jhagadia’da kalmalı,” diye tweet attı 75 yaşındaki Vasava Cumartesi günü.
TOI, 8 Kasım’da ailevi anlaşmazlıklar nedeniyle bir baba-oğul savaşının tehlikede olduğunu bildirmişti.
BTP’nin ulusal başkanı olan oğlu Mahesh, adaylık belgelerini Cuma günü herhangi bir güç belirtisi göstermeden Jhagadia’daki yardımcı toplama dairesine sunmuştu. Bazı güvendiği kişileri de yanına aldı ve parti çalışanlarına haber vermedi.
Genellikle kendi bölgesindeki kabilelerin Robinhood’u olarak tanımlanan Kıdemli Vasava, Jhagadia koltuğunu yedi kez kazandı.
TOI’ye konuşan Vasava, “Jhagadia’dan Mahesh’in katıldığı bazı insanlar tarafından oynanan bir siyasi oyun var. Şu anda bu oyunları tartışmak istemiyorum ama halkımın acı çekmesini istemiyorum, bu yüzden katılmaya karar verdim. ”
Daha önce Vasava, Mahesh’ten adaylığını bu koltuktan sunmasını istediğini iddia etmişti. Bu soru sorulduğunda, “Mahesh’ten Jhagadia sorununu çözmesini istemiştim ama o adaylığını sundu. Mahesh adaylığını geri çekmezse, Gujarat ilk kez baba ve oğul arasındaki seçim mücadelesine tanık olacak.
Mahesh, Narmada bölgesindeki Dediapada merkezinin görevdeki MLA’sıdır. Birkaç denemeye rağmen yorum için kendisine ulaşılamadı.
Chhotu Vasava şunları ekledi: “Durum öyle ki savaşmak zorunda kalacağım çünkü BJP’ye karşı savaşabilecek kimse yok. Son yedi dönemde yanlış bir şey yapmadım ve kazanacağımdan eminim. ”