Cma: Cma Sonuçlar: Sons Of Tailor, Tempo Driver Of City Shine | Vadodara haberleri

EkoIte

Member

VADODARA: Bir terzinin oğlu, ailesi için daha iyi bir gelecek elde eder. Hindistan Maliyet Muhasebecileri Enstitüsü’nün (ICAI) Maliyet ve Yönetim Muhasebesi (CMA) kursunun ara ve son aşamalarının sonuçlarını belirttiği gibi, Vadodara tabanlı alakarga Chauhan, Tüm Hindistan Sıralamasını (AIR) 9 inç kazandı CMA son aşama.
Vivek Rathodkimin babası Ranjit Rathod aynı zamanda bir maliyet ve yönetim muhasebecisi olarak nitelendirilen bir tempoyu yönlendirir. İlk denemede CMA’nın son aşamasını iki konuda muafiyetle 238 puan alarak geçen Vivek, “Bir ÇUŞ’ta kalıcı bir iş bulmak istiyorum” dedi. O bir sakini Karelibağ. Annesi Nita ev hanımıdır. Babasına, ICAI Baroda şubesi sahiplerine ve aile üyelerine tüm destekleri için teşekkür eden Vivek, “BCom ve MCom’umu onur derecesiyle geçtim ve şimdi CMA’yı da geçtim” dedi.
Babası Jay için Pravin Mevsimlik terzilikten geçimini sağlayan bu, CMA’da üst üste ikinci AIR’siydi. Geçen yıl, CMA’nın orta aşamasında AIR 9’u alarak aynı ulusal sıralamayı elde etmişti.
“Kiralık bir evde yaşıyoruz; ailemin maddi durumu iyi değil. Kendi evimi inşa etmek ve aileme istikrarlı bir gelir kaynağı sağlamak istiyorum” diyen Jay, 800 üzerinden 510 puan aldı. BCom’unu ve ardından 2018’de MS Üniversitesi’nden MCom’u tamamladıktan sonra Jay, bir yapım şirketinde işe bile girmişti.
“Fakat üç yıldan fazla çalıştıktan sonra, sırf diplomaları nedeniyle benden daha fazla kazananlara kıyasla maaşımın düşük olduğunu fark ettim. O zaman profesyonel bir derece almanın gerekliliğini anladım. Babam okumaya devam etmem için beni motive etti” diyor annesi Jay. Rita Bir ev hanımı. Gorwa’nın Panchvati bölgesinde ikamet eden Jay, CMA’sını ikna etti. 27 yaşındaki “CMA’yı ve AIR’yi herhangi bir koçluk olmadan tamamen bireysel çalışma temelinde geçebildiğim için gurur duyuyorum” dedi.
ICAI’nin Baroda Bölümünden toplam sekiz öğrenci CMA olmaya hak kazandı.