Çevrimdışı, şehirdeki hibrit sınıfları yener | Ranchi haberleri

MarMe

New member
Ranchi: Şehrin koçluk kurumlarının büyük çoğunluğu hibrit öğretim yöntemini benimsemiş olsa da, çevrimdışı kurs öğrenciler için tercih edilen moddur.
Özellikle koçluk enstitüleri, online eğitim almayı tercih eden öğrenciler için offline derslerin ders anlatımlarını kaydedip platformlarına yüklüyor.
başkanı Jharkhand Koçluk EnstitüsüSD Mishra, şunları söyledi: “Covid pandemisi yavaşladıktan sonra çevrimdışı dersler öğrenciler arasında popüler hale geldi. Bunların yaklaşık %90 ila %95’i sınıflara geri döndü.”
Ayrıca, öğretmenler ve öğrenciler arasında göz göze temas olduğu ve öğretmenin dersinin anlaşılıp anlaşılmadığını hissedebildiği için çevrimdışı derslerin avantajları olduğunu söyledi.
Mishra ayrıca, konuların farklı yönlerinde öğrenciler ve öğretmenler arasındaki pürüzsüz etkileşimle, öğrencilerin derslerini daha iyi anlayabileceğini söyledi.
Son derece iyi öğrencilerin yalnızca %5’inin müfredatlarını çevrimiçi modda tamamladığını da sözlerine ekledi.
Pankaj Singh Van Biyom Enstitüsü “Bir hafta içerisinde en az 10 öğrencinin online modda konuları tam anlayamadığı için offline derslere katıldığıyla karşılaştım.”
Enstitülerden çevrimiçi çalışma materyallerinin sadece tekrar için ve devamsızlık için yararlı olduğunu söyledi.
Çevrimiçi dersler ucuzdur ve öğrenciler çevrimdışı derslere ek olarak bu derslere de kayıt olurlar. Singh, “Birçok uzman, 2.000 Rs ila 3.000 Rs kadar düşük oranlarda konu ve konu odaklı koçluk sunuyor. Öğrenciler belirli konulardaki şüphelerini gidermek için bu tekliflere abone olurlar.”
Pandemiden önce, Ranchi’de yaklaşık 500 küçük ve büyük koçluk enstitüsü gelişiyordu.
Pandemi döneminde sayıları 300’e düştü ve ardından birçok enstitü çevrimiçi kurslara başladı. Ancak, öğretim şekli son bir yıl içinde çevrimdışına döndü.
Amit Kumar, 12. sınıf öğrencisi Marwari Koleji, şunları söyledi: “Çevrimdışı dersler, öğretmenler ve öğrenciler arasında daha iyi iletişim sağladığı için tercih ediliyor. Ayrıca derslerde konuya daha fazla odaklanabiliyoruz. Ancak YouTube’daki uzmanların derslerini de dinliyoruz.”