Birmingham University VC, eğitim sonrası çalışma vizesinin Birleşik Krallık’taki Hintli öğrencilerin istihdam edilebilirliğini artırmaya yardımcı oldu

ParlayanGüneş

New member
Profesör Adam Tickellrektör yardımcısı Birmingham Üniversitesi, yakın zamanda Hindistan’daydı ve IIT Madras, Karnataka ve Batı Bengal Hükümetleri ve Demiryolları Bakanlığı ile Mutabakat Zaptı imzaladı. Ziyareti sırasında The Times of India’ya Hintli öğrencilerin Birleşik Krallık’ta eğitime artan ilgisi ve eğitim sonrası çalışma vizesinin faydaları dahil olmak üzere bir dizi konu hakkında konuştu. Röportajdan alıntılar:
Birmingham Üniversitesi’nde kaç Hintli öğrenci var ve bu yıl sayılarında büyük bir artış görüyor musunuz?
C: Hindistan’dan 847 lisans ve lisansüstü öğrencimiz var – geçen yıl 721 öğrencimiz vardı.
Genel olarak, yüksek öğrenim için Birleşik Krallık’ı seçen Hintli öğrencilerin sayısı hızla artıyor; Üniversiteniz açısından bunun başlıca nedenleri nelerdir?
C: Hintli öğrencilere, dünyanın en iyi beyinlerinden bazılarıyla işbirliği yaparak, entelektüel olarak teşvik edici bir akademik hayatı deneyimleme şansı veriyoruz. Araştırma odaklı bir Russell Group üniversitesiyiz, bu nedenle ister lisans ister lisansüstü eğitimi seçsinler, Hindistan’dan gelen öğrenciler kendi alanlarında önde gelen akademisyenlerle tanışacaklar. İstihdam edilebilirlik Hintli öğrenciler için önemli bir çekiciliktir ve 2021’de Lisansüstü Piyasası raporuna göre Birleşik Krallık’taki en iyi 100 mezun işveren tarafından en çok hedeflenen üniversite seçildik. Olağanüstü başarıları ödüllendirmek ve gelecekteki öğrencilerin mali korkularla kısıtlanmamasını sağlamak için bazıları yalnızca Hindistan Yarımadası’ndan gelen öğrencilere yönelik bir dizi prestijli burs sunuyoruz. Son olarak, İngiltere’deki en iyi kampüslerden birine sahibiz ve son teknoloji kütüphanemiz ve yeni yüksek teknoloji eğitim tesislerimiz gibi yeni tesislere önemli yatırımlar yaptık.
Üniversitenizdeki Hintli öğrencilerin ilgisini çeken konulardan bazıları nelerdir?
C: Üniversitenin Hindistan ile ilişkisi, ilk Hintli öğrenci grubumuzun madencilik ve ticaret alanında bir derece okumak için Birmingham’a geldiği 1909 yılına dayanıyor. Güncel popüler konular arasında bilgisayar bilimi, yapay zeka ve makine öğrenimi, siber güvenlik, veri bilimi, elektrik ve bilgisayar mühendisliği, hukuk, uluslararası ilişkiler, MBA, muhasebe ve finans, yüksek teknoloji yönetimi, egzersiz ve spor (futbol), finansal yönetim, sağlık politikası yer alır. , uluslararası ticaret, yönetim, pazarlama ve moleküler biyoteknoloji.
Birleşik Krallık’ta lisans derecesi almayı tercih eden Hintli öğrencilerin sayısında bir artış görüyor musunuz?
C: Hintli öğrencilerin sayısında yıldan yıla bir artış görüyoruz, ancak daha fazlasını çekmek istiyoruz. Bu amaçla, Delhi’deki Hindistan ofisimizi büyütüyoruz, bu da bize ülkedeki işe alma deneyimimizi geliştirme ve Birmingham veya Dubai’de daha fazla öğrenciyi bizimle çalışmaya çekme fırsatı veriyor. Personel, Mumbai ve Haydarabad dahil olmak üzere bölgesel şehirlerde konuşlandırılacak ve özel bir Hindistan kabul ekibi, başvuruların ilerlemesini hızlandıracak. Başvuruları hızlandırmak için Hintli işe alım ortaklarıyla çalışıyoruz.
Lisansüstü çalışma vizesi, Birleşik Krallık’taki Hintli öğrenciler ve üniversiteniz için büyük bir avantaj mı?
C: Şansölyemiz Lord Karan Bilimoria, Birleşik Krallık Uluslararası Öğrenci İşleri Konseyi (UKCISA) Başkanı ve Uluslararası Öğrenciler Tüm Partiler Parlamento Grubu Eş Başkanı olarak yeni mezun vizesinin alınmasında kilit bir rol oynadı. 1 Ocak 2021’de yürürlüğe giren vize, Hintli öğrencilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra iki yıla kadar – doktora öğrencileri için üç yıl – Birleşik Krallık’ta çalışmasına izin veriyor. Hintli öğrencilerin Birleşik Krallık’a çekilmesine yardımcı olacaktır, ancak onları asıl motive edecek şey, Britanya’daki akademik hayatı deneyimleme şansıdır – Birmingham Üniversitesi’nin dünyanın en iyi beyinlerinden bazılarıyla çalışması örneğinde olduğu gibi – ve istihdam edilebilirlik olasılıklarını artırma. . Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim almayı ümit eden yeni Hintli öğrenci sayısının yıllar içinde büyük bir hızla artacağından eminiz.
Hint asıllı öğretim üyeleriniz var mı?
C: 3.400’den fazla akademik personelimiz var ve şu anda 110 üyemiz Hint kökenli.