Biden, Ticaret Politikası ve Müzakereler Danışma Komitesine iki Hintli-Amerikalıyı atadı

ParlayanGüneş

New member

WASHINGTON: ABD Başkanı Joe Biden Cuma günü iki Hintli Amerikalıyı atadı — Revathi Advaithi, CEO YayVe Maniş BapnaDoğal Kaynakları Savunma Konseyi CEO’su — Danışma Komitesi ticaret politikası ve müzakereler için.
Cuma günü Biden, ABD ticaret politikasının geliştirilmesi, uygulanması ve yönetimi gibi konularda ABD Ticaret Temsilcisine genel politika tavsiyesi sağlayan Danışma Komitesine 14 kişiyi atama niyetini açıkladı.
Bu, ticaret anlaşmalarına girmeden önce müzakere hedefleri ve müzakere pozisyonlarını, ticaret anlaşmalarının uygulanmasının etkisini, akdedildikten sonra bir ticaret anlaşmasının işleyişine ilişkin konuları ve Birleşmiş Milletlerin geliştirilmesi, uygulanması ve idaresi ile bağlantılı olarak ortaya çıkan diğer konuları içerir. Devletlerin ticaret politikası Devletler, dedi Beyaz Saray.
Revathi Advaithi, “çeşitli bir müşteri tabanının dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ürünler tasarlamasına ve üretmesine yardımcı olan tercih edilen küresel üretim ortağı” Flex’in CEO’sudur.
Beyaz Saray, 2019’da bu rolü üstlendiğinden bu yana, şirketin stratejik yönünü tasarlamaktan ve Flex’e üretimde yeni bir çağı tanımlayan bir dönüşümle liderlik etmekten sorumlu olduğunu söyledi.
Advaithi, Flex’e katılmadan önce 20 milyar dolardan fazla geliri ve 102.000 çalışanı olan Eaton’da elektrik sektöründe Başkan ve Operasyon Direktörü olarak görev yaptı.
Ayrıca Eaton, Amerika ve Honeywell’in elektrik sektöründe çalıştı ve Uber ve Catalyst.org’un yönetim kurullarında görev yapıyor.
Advaithi, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Gelişmiş Üretim CEO Topluluğu’nun eş başkanıdır ve WEF CEO İklim Liderleri İttifakı’nın bir üyesi olmuştur.
Fortune’s Most’ta tanındı güçlü kadınlar dört yıl üst üste İş listesinde yer aldı ve Hindistan’da Günümüzün En Güçlü Kadınlarından biri seçildi. Birla Teknoloji ve Bilim Enstitüsü’nden makine mühendisliği lisans derecesine ve Thunderbird Küresel Yönetim Okulu’ndan MBA derecesine sahiptir.
Manish Bapna, temel çevre yasalarının oluşturulmasından tarihi yasal zaferlere ve temel araştırmalara kadar geçen yarım yüzyılın en önemli çevre kilometre taşlarının birçoğunun kökeninde yer alan Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin (NRDC) başkanı ve CEO’sudur. . Beyaz Saray dedi.
25 yıllık kariyeri boyunca Bapna’nın liderlik rolleri, adil, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir stratejilerle yoksulluğun ve iklim değişikliğinin temel nedenlerini ele almaya odaklandı. En son olarak, çevre ve insani gelişmenin kesişimine odaklanan bir araştırma kuruluşu olan World Resources Institute’un Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak 14 yılı aşkın bir süre görev yaptı.
Eğitimli bir ekonomist olarak, Banka Bilgi Merkezi’nde avukatlık kariyerine başlamadan önce McKinsey & Company ve Dünya Bankası’nda başladı. Beyaz Saray, Harvard Üniversitesi’nden işletme ve siyasi ve ekonomik kalkınma alanında yüksek lisans derecelerine ve MIT’den elektrik mühendisliği alanında lisans derecesine sahip olduğunu söyledi.