Bhu Programı Fakülteye Mali Destek Sağlayacak ve Araştırma Altyapısını Fonlayacak | Varanasi Haberleri

MumuOner

New member
Varanasi: Öğretim üyelerini finansal olarak kısmen desteklemek için Banaras Hindu Üniversitesi, araştırma için gerekli altyapı için makul fonlar da sağlayan bir araştırma teşvik programı başlattı.
BHU sözcüsü Salı günü planın altında başlatıldığını söyledi Eminence Kurumu BHU ilk önce dış finansman kuruluşlarından onaylı projeler alan, ancak gerekli ekipman için yeterli finansmanı sağlayamayan öğretim üyelerine mali yardım sağlayacaktır.
“Bu tür öğretim üyelerine ekipman satın almaları veya ekipman farkını 20 lakh Rs’ye kadar kapatmaları için para verilecek” diye ekledi.
İstisnai durumlarda, önerilen ve onaylanan miktara dayalı olarak 50 bin Rs’ye kadar mali yardım için tavsiyelerde bulunulabileceğini söyleyen yetkili, planın ayrıca araştırma için gerekli altyapıyı geliştirmek için makul fonlar sağladığını da sözlerine ekledi. Bu mali destek yararlanıcı için bir defaya mahsus bir destektir. Program kapsamındaki teklifleri incelemek için Rektör BHU başkanlığında dört kişilik bir komite oluşturuldu, dedi ve ekledi, başkan, ekipman komitesi ve sorumlu profesör, sponsorlu araştırma ve endüstriyel danışma hücresi komite üyeleriyken, katip yardımcısı , geliştirme bölümü, sekreterdir.
Düzenleme, BHU Rektör Yardımcısı ile uyumludur. Prof. Sudhir Kumar Jain’in BHU’da araştırma ve yeniliği yeni bir yörüngeye taşıyan bir ekosistem yaratma kararlılığı. Jain, fonların üniversitede yüksek kaliteli araştırma ve öğretimin sağlanmasına engel olmayacağını ve yönetiminin bunu desteklemek, teşvik etmek ve tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacağını defalarca yineledi, diye ekledi.