Bhu: Dört Bhu Profesörü Cnr Rao Edu Vakfı Ödülünü Aldı | Varanasi Haberleri

MumuOner

New member

Varanasi: Banaras Hindu Üniversitesi, Profesör CNR Rao Eğitim Vakfı Araştırmada Mükemmellik Ödülü dört öğretim üyesi hakkında.
BHU sözcüsüne göre ödül, olağanüstü araştırma katkılarına veriliyor. 2018-2019 yılı için Botanik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Enstitüsü’nden Rajeev Pratap Singh, 2020-2021 ödülü için seçildi ve Tıp Bilimleri Enstitüsü Moleküler Biyoloji Birimi’nden Prof. Sunit Kumar Singh, 2021-2022 yılı ödülünü alacak.
Aralık 2022’de üniversite, çeşitli enstitü ve fakültelerden öğretim üyelerinden aday gösterilmesi için çağrıda bulunmuştu. Ödül, temel bilimler, ziraat, mühendislik ve teknoloji gibi saf ve uygulamalı bilim dallarında önemli katkılarda bulunanlara veriliyor. Ödül, bir nakit ödül ve bir fiyat teklifi içerir.
Rektör Yardımcısı Prof. Sudhir Kumar Jain tüm ödül kazananları tebrik etti. BHU, hak edenlerin uygun şekilde tanınmasını sağlamak için öğretim üyelerini ve akademisyenleri ünlü ödüller ve hibeler için aday gösterme sürecini de yeniledi.