25 Aau öğrencisi uluslararası eğitim alıyor | Vadodara haberleri

EkoIte

Member
Vadodara/Anand: Anand Ziraat Üniversitesi’nden yirmi beş yüksek lisans (PG) öğrencisi (AAU) tanınmış yabancı enstitü ve üniversitelerde uluslararası bir eğitim alır.
Bu, ICAR Dünya Bankası tarafından desteklenecektir. Ulusal Tarımsal Yüksek Öğretim Projesi (NAHEP)-Tarım Piyasası İstihbarat Merkezi tarafından yönetilecek olan ikincil tarım projesine ilişkin İleri Tarım Bilimi ve Teknolojisi Merkezi (CAAST).
Öğrencilerin yol, vize, yemek, konaklama ve diğer arızi masraflar dahil olmak üzere toplam eğitim masrafları NAHEP-CAAST projesi tarafından karşılanmaktadır.
AAU’nun çeşitli kolejlerinden toplam 40 PG öğrencisi, Rektör Yardımcısı başkanlığındaki bir seçim komitesi tarafından akademik puan, yazılı sınav, mülakat, rezervasyon politikası ve NAHEP yönergelerine göre incelendi ve seçildi. Dr. K. B. Kathiria.
Seçilen 25 öğrenciden 15’i BA Ziraat Fakültesi’nden, dört öğrencinin her biri Godhra’daki Gıda İşleme ve Teknoloji Koleji ile Ziraat Mühendisliği ve Teknolojisi Koleji’nden ve iki öğrenci Bahçe Bitkileri Koleji’ndendir.
“Bu 25 PG öğrencisinden 12 öğrenci, Tayland’daki Asian Institute of Technology’de Yapay Zeka, İklim Değişikliği, Nesnelerin İnterneti, Gıda İşleme, Tarım Makineleri, Hassas Tarım konularında eğitim alacak. Manila’daki Uluslararası Pirinç Araştırma Enstitüsü’nde sekiz öğrenci bitki ıslahı, biyoteknoloji ve patoloji konularında eğitim alırken, iki öğrenci Uluslararası Mısır ve buğdayda biyozenginleştirme ve hastalık ve genetik analizin etkisi konularında eğitim alıyor. Buğday Islah MerkeziMeksika,” dedi Kathiria.