Vadodara vurucu rüya gibi çıkış koşusuna devam ediyor | Vadodara haberleri

EkoIte

Member
Vadodara: Yetmiş yıl önce, Müteahhit Nari, ilk maçında yüzyıllar boyunca gol atan ilk Gujarat kriket oyuncusu oldu. Ranji bağlamak. Çarşamba günü, 17 yaşındaki Baroda Priyanshu’yu dövdü. Moliya Ranji’nin ilk sezonunda eyalette arka arkaya iki yüzyıla ulaşan ikinci topa vuran oyuncu olarak bir rekor yarattı.
Yüklenici yüzyıllardır aynı oyunda iki vuruşta gol atarken, Moliya bunu farklı oyunlarda arka arkaya iki vuruşta yaptı.
Moliya, Vadodara’daki ikinci Ranji maçının ilk vuruşlarında Haryana’ya karşı 218 topla 144 turluk yenilmezlik serisi oynadı. Bir hafta önce, Ranji’deki ilk maçında Cuttack’te Odisha’ya karşı 203 top üzerinden 118 gol atmıştı.
“İlk çıkışımdaki yüzyıl kendime olan güvenimi artırdı ve Çarşamba günü ikinci maçta ritmi sürdürdüm. Evde iyi performans göstermek için herhangi bir baskı almadım, ”dedi Moliya TOI’ye.
Baroda, 234 turluk bir ortaklık kuran öncü vurucularıyla çok iyi bir başlangıç yaptı. Ve Moliya’nın maraton koşularında 18 sınır ve üç altılı ile noktalanan performansı, Elit Grup A’daki yarışmanın ikinci gününde Baroda’yı toplam 615 koşuya çıkardı.
Moliya, maraton vuruşları oynama ve rakip bowling oyuncularını paraları için koşturma konusunda bir üne sahiptir. 13 yaşına geldiğinde, 14 Yaş Altı DK Gaekwad Kriket Turnuvasında toplam 556 tur atarak 318 top topladı ve 2013’te Harris Shield (U-16) elit bölüm okul turnuvasında Prithvi Shaw’un 546 koşusunu geride bıraktı.
Küçük kapıyla yetinmeye ve ardından takımım için büyük koşular yapmaya çalışıyorum. Küçük kalemi kazanmak için bowling oyuncularını tercih ederim, bu yüzden nadiren gevşek şutlar oynarım. Ancak T20 formatına da hızla uyum sağlayabilirim,” diye ekledi Darshanam kriket kulübünde oynayan Moliya. Rajkot’ta doğdu, beş yaşında kriket oynamaya başladı ve babası Suresh onun yeteneğini çabucak fark etti.
Moliya, Rajkot’ta genç dahiye koçluk yapan eski Ranji kriket oyuncusu Anil Thakral’ın kanatları altına alındı.