Türbanlı Hint doğumlu Sih kadın, Kanada’nın Brampton şehri için yeni meclis üyesi oldu

ParlayanGüneş

New member
TORONTO: Navjit Kauro sutyenHint-Kanadalı bir sağlık çalışanı ilk türban takan kişi oldu Sih kadın meclis üyesi seçildi Brampton Kanada’da bir şehir.
Bir solunum terapisti olan Brar, 2. ve 6. Koğuşlardaki yarışı kazandıktan sonra Pazartesi günü yapılan son Belediye Meclisi anketlerinde Brampton Belediye Meclisi Üyesi seçildi.
Üç çocuk annesi dövdü Jermaine Odalarıoyların yüzde 28,85’ini alan Brampton West için eski bir Muhafazakar milletvekili adayı.
Brampton Guardian’ın bildirdiğine göre, en yakın yarışmacı Chambers yüzde 22,59 oy aldı ve Carmen Wilson yüzde 15,41 ile üçüncü oldu.
Kampanyasının bir parçası olarak, son iki ayda 40.000’den fazla kapıyı çaldı ve 22.500’den fazla sakinle konuştu.
Brampton Belediye Başkanı Patrick, “@Navjitkaurbrar ile gurur duyuyorum. Pandemi sırasında özverili ve özverili bir cephe sağlık çalışanıydı. Kamu hizmeti için yetiştirildi ve Brampton Kent Konseyi’ne olağanüstü bir katkı olacağına eminim.” Son seçimde ikinci dönem kazanan Brown, tweet attı.
Daha önce Brampton West’te Ontario NDP adayı olarak yarışan Brar, mevcut ilerici muhafazakar MPP Amarjot Sandhu’ya yenildi.
Başka bir Sih adayı, Gürpartap Singh çokKoğuş 9 ve 10’daki rakibi Gurpreet Dhillon’u sadece 227 oyla nakavt etti.
Raporda, Brampton sivil seçimleri için 40 kadar Pencaplı’nın yarıştığı ve uygun 354.884 seçmenden yalnızca 87.155’inin oy kullandığı belirtildi – yaklaşık yüzde 24.56’lık korkunç bir katılım.
Hint-Kanada topluluğu, meclis üyeleri adaylarıyla birlikte, Kanada’nın Hint diasporasının çoğu tarafından kutlanan ve en çok beklenen festivallerden biri olan Diwali ile çakışan seçim tarihiyle ilgili endişelerini dile getirmişti.
Gurpratap Singh Toor, “Seçimlerin Diwali gününde yapılması, özellikle de katılımın her zaman düşük olduğu belediye seçimleri çok sorunlu” dedi.
Belediye seçimleri her dört yılda bir Ekim ayının dördüncü Pazartesi günü, bu kez 24 Ekim’de yapılır.
Politik tecrübesi az olan Brar, “Bence birçok insan benimle ilişki kurabilir. Ben sadece bir solunum terapistiyim. Aslında birçok insanla çalıştım. Üç çocuk annesiyim ve bir Brampton’daki birçok insan ailedir.”
Brar üç alana odaklandı: yeni altyapı inşa etmek, suçları azaltmak ve yol güvenliğini artırmak.
Brar, koğuşundaki tüm nüfusu temsil etmek için çok çalışmayı planladığını söyledi. Duyurudan önce, “Heyecanlıyım. Oy veren ve sesimizin her zamankinden daha fazla duyulmasını sağlayan tüm Bramptonlularla gurur duyuyorum” dedi.