Şef, Yüksek Öğrenim sahnesinden memnun değil | Ranchi haberleri

MarMe

New member
Dumka: Vali Ramesh Bais, Jharkhand’dan öğrencilerin yüksek lisans ve lisansüstü eğitim almak için diğer eyaletlere göç etmesine neden olan, eyaletin yüksek öğretim sistemindeki berbat durumdan üzüntü duyuyor.
Vali, düzenlenen bir etkinlikte konuşuyordu. Hintçe Cumartesi günü bir IGNOU çalışma merkezinin açılışı vesilesiyle Deoghar’daki Vidyapith.
Aynı zamanda eyalet üniversitelerinin rektörü olan vali, “Kolejlerde öğrencilere ders veren profesörler sorunu bir yana, rektör yardımcısında da bir kriz var” dedi ve düzenli olmayan üniversite vakaları olduğunu da sözlerine ekledi. kayıt memuru, sınav denetçisi ve diğer önemli görevler.
“Bilgiyi aldıktan sonra o üniversitelere rektör yardımcısı atadım ve 450 yardımcı doçent atandı.”
Vali, Jharkhand’dan öğrencileri göç etmeye iten mevcut durumda eğitim kalitesini artırmanın zor olduğunu söyledi.
Vali, Hindi Vidyapith’in Hint dili ve edebiyatına katkısını övdü ve Hintçe’nin ulusal dil olmasına rağmen tanınmak için mücadele ettiğini söyledi.
Vali, IGNOU çalışma merkezinin Deoghar’dan gelen öğrencileri tebrik etmede büyük katkı sağlayacağını söyledi ve Santhal Pargana özellikle normal çalışmalardan başka türlü yararlanamayacak olanlar.
Vali ayrıca AS Koleji’nde Jharkhand’a atıfta bulunarak Ulusal Eğitim Politikası üzerine iki günlük bir seminer açtı.