Mahkeme Kashi, Akhilesh, Owaisi ve diğerlerine bildirimde bulunur | Varanasi Haberleri

MumuOner

New member

VARANASI: Ek Bölge Mahkemesi Hakimi-IX, Anuradha KuşvahaPazartesi günü bir avukat tarafından yapılan inceleme talebinde sanıklara tebligat yapıldı Harishankar PandeySP başkanı Akhilesh Yadav, AIMIM başkanı Asaduddin Owaisi ve diğerlerine, Gyanvapi Camii’nde bulunduğu iddia edilen ‘Shivling’ ve abdest havuzunun ziyaretçiler tarafından kirletildiği iddiasıyla ilgili iddiaları nedeniyle dava açmak istiyor.
Pandey, “Ek Baş Yargıç Sulh Ceza Mahkemesi (MP-MLA) Ujjwal Upadhyaya’nın 15 Şubat’ta dilekçemi reddetmesinin ardından Bölge Yargıç Mahkemesi’ne inceleme talebinde bulundum.
İnceleme talebi, alt bölge mahkemesi hakiminden ADJ-IX mahkemesine havale edilmiştir. Mahkeme, inceleme talebinin dinlenmesi için işlemleri başlattı ve tüm sanıklara tebligat gönderdi. Mahkeme, bu davanın bir sonraki duruşma tarihini 14 Nisan olarak belirledi.”
Pandey, bu dilekçeyi 23 Mayıs 2022’de ACJM-V Mahkemesine sunmuş ve UP State ve diğerleri aleyhindeki Rakhi Singh davasında mahkeme kararıyla yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve Gyanvapi camisinin abdest havuzunda bir ‘Shivling’ bulunduğunu belirtmişti. 16 Mayıs 2022’de ve daha sonra mahkeme komisyonu raporu 19 Mayıs 2022’de bölge mahkemesine sunuldu, abdest havuzuna tükürmek ve elleri ve ayakları yıkamak gibi Namaz uygulamalarının Hindu duygularını incittiğini görünce üzüldü.
“Yalnızca bu da değil, televizyon programlarında ve sosyal medyada Akhilesh, Owaisi, kardeşi ve daha pek çok kişi ‘Shivling’ hakkında Hinduları da inciten saldırgan yorumlar yaptı.
Bunu göz önünde bulundurarak, Gyanvapi Camii’nin yönetim kurulu olan Anjuman Intezamia Masajid ile bağlantılı politikacılar ve kişiler hakkında dava açılması talebiyle ACJM-V mahkemesine dilekçe verdim. Saiyyed Muhammed Yasin ve Müftü-e-Banaras Mevlana Abdul Batin Nomani” dedi.