Hint-Amerikalı KP George, Fort Bend County’de Yargıç olarak Yeni Dönem Kazandı

ParlayanGüneş

New member
HOUSTON: Hint-Amerikalı Demokrat KP George olarak bir dönem daha kazandı Fort Bend County Yargıcı Sıkı bir yarışta, toplam oyların yüzde 52’sini aldı.
Kerala’dan gelen George, yarışı kazandıktan sonra halkın seçimi için minnettar olduğunu söyledi.
“Yerlileri Fort Bend Eyalet konuştu. Bu sonuçta en güçlü kurumdur. Demokrasi konuştu. Ve bu yüzden saygı duyuyorum. Ve umarım herkesin saygısı vardır” dedi George, PTI’ye.
57 yaşındaki Demokrat oyların yüzde 52’sini alarak Cumhuriyetçi rakibi Trever Nehls’i mağlup ederek ikinci bir dönem kazandı.
Fort Bend County tarafından yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, Salı günü yaklaşık 2.46.000 oy kullanılan bir yarışta Nehls’i yaklaşık 8.000 oyla durdurdu.
George, liderliği altında Fort Bend County’nin ulusa kamu güvenliği, istihdam yaratma, eğitim ve sağlık konularında liderlik ettiğini söyledi.
“FortBendForward’ı ilerletmek için Fort Bend County yargıcı olarak yeniden seçilmekten ve Fort Bend County’yi ailelerimizi büyütmek için Amerika’da 1 numaralı yer tutmaktan onur duyuyorum” dedi.
“Merhamet, sağduyu ve birlik değerleriyle toplumlarımıza liderlik etmeye devam edeceğim ve önümüzdeki dört yıl içinde daha da fazlasını başaracağız çünkü bunu birlikte, birlik ve güçlü bir şekilde yapacağız. Bu, ilerlemeye devam etme zamanı. Fort Bend Forward ve yapmak istediğim şey bu” dedi.
Ofisimde yaptığımız güzel çalışmalara devam ediyoruz” dedi.
George, önümüzdeki dört yıl için en önemli hedefinin Fort Bend County sakinlerinin yaşamlarını iyileştirmek olduğunu söyledi.
Hareketlilik ve ulaşım altyapısı, kamu güvenliği ve acil durum yönetimi ve müdahalesinin, yüksek ücretli işleri kendine çekmenin ve akıl sağlığı sorunları ve insan kaçakçılığıyla mücadelenin yanı sıra öncelikleri arasında olduğunu söyledi.
George, tarihsel olarak muhafazakar Cumhuriyetçileri tercih eden bir banliyöde Demokrat ve Hint-Amerikalı seçilmiş bir yetkili olarak potansiyel mirasının ne olabileceği sorulduğunda, işler hakkında daha fazla endişe duyduğunu söyledi.
“2018’de göreve geldiğimde kimse ne bekleyeceğini bilmiyordu” dedi. “Bugün ne bekleyeceklerini biliyorlar. Fort Bend County’den başladığım zamandan 10 kat daha iyi ayrılmak benim mirasım. Ama mirasımı düşünmüyorum. Vatandaşlarımın refahı, ona bakmanın en iyi yoludur. ve orada üzerinde çalışmaya devam etmek istiyorum.”
“Amazon ve Tesla aracılığıyla Fort Bend’e yüksek teknoloji istihdamı getirdik. TikTok, Samsung ve daha fazlası. Fort Bend sakinleri için daha iyi işler için daha fazla şirketi çekeceğiz ”dedi.
ABD’de, bölge yargıçlarının görevleri eyaletten eyalete değişir. İlçenin büyüklüğüne bağlı olarak, çok çeşitli adli ve idari görevleri yerine getirirler.
George, Amerika’nın en çeşitli eyaletlerinden birinde görev yapan Hint-Amerikan topluluğundan ilk kişidir.
Hindistan’daki mütevazi başlangıcından gurur duyan George, aslen Kerala’daki Pathanamthitta yakınlarındaki Kokkathodu köyünden, bir kamyon şoförü olan babasının günde sadece birkaç dolar kazandığını ve bir gaz lambasıyla çalıştığını söyledi.
Hindistan’dayken, George Malayalamca konuşarak büyüdü ve samandan bir kulübede yaşadı. 15 yaşındayken ailesi, üniversiteye gittiği daha büyük bir şehre taşındı.
Mezun olduktan sonra, ilk kez İngilizce konuşmaya başladığı Mumbai’de bir iş buldu. 1993 yılında bir finans şirketinde çalışmak üzere New York’a taşınmadan önce Batı Asya’da çalıştı.
Daha sonra Teksas’a taşındı ve o zamandan beri ailesiyle birlikte Fort Bend County’de yaşıyor.
2018 galibiyeti kendisini Houston bölgesinde ve ötesinde bir öncü yapan George, ülkenin en çeşitli ve en hızlı büyüyen ülkelerinden birinde baş yönetici olarak dört yılı daha olduğu için böyle kalmasını umduğunu söyledi. .
George, yaşadığı önyargı ve bağnazlık hakkında “Umarım geçmişte kalmıştır. Geçmişte olmasını istiyorum” dedi. “İlerlemeliyiz. İnsanlar tüm bu israftan bıkmış durumda.”
George, yeniden seçilmek için “aşağılandığını” ve “onur duyduğunu” söyledi ve bunun son dört yıldaki performansı nedeniyle olduğunu da sözlerine ekledi.
Fort Bend County’yi COVID-19 aşılama oranları, eğitim başarısı ve ekonomik büyüme ve refah açısından Teksas’taki liderlerden biri olarak övdü.
En son nüfus sayımına göre, Fort Bend şu anda Teksas’taki en çeşitli ilçe ve yüzde 35 Anglos, yüzde 24 Hispanik, yüzde 21 Asyalı ve diğerleri ile ülkedeki en çeşitli ilçelerden biri; ve yüzde 20 Afrikalı Amerikalı.
Rice Üniversitesi profesörü Mark Jones, George’un ABD hükümetinde üst düzey bir konuma sahip olan en önde gelen Hint-Amerikalı olduğunu söyledi.
Jones, “Bir Hintli Amerikalı olan George, Anaheim, California ve Hoboken gibi şehirlerin Hint-Amerikalı belediye başkanlarından daha büyük bir nüfusa ve bütçeye sahip bir ilçeyi yönettiği için ABD hükümetindeki en önemli yönetici pozisyonuna sahip” dedi. .