Enerjik yenileme – devletten daha fazla para almak için 12 ipucu

EkoIte

Member
ısı pompası, yalıtım, pencereler
Ev tadilatı için devletten para var.

Eski evlerin ve dairelerin sahipleri, önümüzdeki birkaç yıl içinde pahalı enerji tadilatları yapmak ve ısıtma sistemini değiştirmek zorunda kalabilir. Devlete maliyetlerin yüzde 40’ını nasıl ödeteceğinize dair bir düzine ipucu.

GEG yüzünden BEG’e ve oradan BAFA’ya, KfW’ye değil
Yetkililer kısayolları sever. GEG bina enerji yasası nedeniyle mülkünün yenilenmesiyle uğraşan herkes, hemen bir sonraki kısaltmayla karşılaşacaktır: BEG – verimli binalar için federal fon. Enerji ile ilgili yenilemeler için çok sayıda önceki bireysel sübvansiyonlar BEG’de özetlenmiştir. Çoğu ev sahibi ve ev sahibi derneği, enerjiyle ilgili bireysel yenileme önlemleri için federal sübvansiyon olan BEG-EM düzenlemeleri kapsamındadır. Şu anda iki kaynaktan sübvansiyon var: Yeni binalar ve komple tadilatlar KfW tarafından düşük maliyetli kredilerle destekleniyor.
Bireysel önlemlerin finansmanı, 2021’den beri Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi (BAFA) tarafından sağlanmaktadır. Bireysel önlemler, örneğin yalıtım, ısı yalıtımlı pencerelerin montajı veya sıvı veya gazlı ısıtma sistemlerinin ısı pompalarıyla değiştirilmesidir. BAFA, faturaların belirli bir yüzdesini öder. BAFA burada yapılması gerekenleri adım adım anlatıyor.
Neyin, nasıl ve ne ölçüde finanse edildiği bazen karmaşıktır, özellikle de iş farklı meslekleri içeriyorsa. Temel olarak aşağıdakiler geçerlidir: Uygun maliyetler, on yıl boyunca yılda 60.000 Euro ile sınırlıdır, yani toplam 600.000 Euro. BAFA, evlerinin enerjik tadilatı ile uğraşmış olan herkes için kapsamlı bir SSS hazırladı. Daha

#Konular