‘cong kabilelerin var olduğunu asla bilmiyordu’ | Sure Haberleri

EkoEr

New member
Surat/Bharuch: Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü tüm silahlarla saldırıya geçti Kongre partinin aşiretlere yıllarca saygısızlık ettiğini ve onların refahını hiçbir zaman ön planda tutmadığını söyledi.
Bharuch ilçesine bağlı Jambusar kasabasındaki bir seçim mitinginde konuşma, modlar Kongre, ülkede aşiretler olduğunu asla bilmiyordu. Adivasi Lord Rama’nın zamanından beri Hindistan’da var olmuşlar ve Hindistan’ın kültür ve gelişimine büyük katkılarda bulunmuşlardır. Ancak Kongre katkılarını hiçbir zaman onurlandırmadı ve bunun yerine adivasileri kendi başlarının çaresine bakmaya bıraktı.”
“Bağımsızlıktan sonraki uzun yıllar boyunca, Atal Bihari Vajpayee hükümeti iktidara gelene kadar ayrı bir kabile bakanlığı yoktu. Sadece bir bakanlık inşa etmekle kalmadı, Adivasi için ayrı bir bütçe de getirdi” dedi.
Ayrıca kongre liderlerini kabile kıyafetleriyle alay etmekle suçladı. “Yakın zamana kadar biri bana aşiret türbanı verse ya da adivasi ceket giysem bana gülerlerdi. Aşiretleri hep gücendirdiler. Kongrenin Gujarat veya kabileler için iyi bir şey yapabileceğini hayal bile edemezsiniz.” “Önceki kongre adayları Gujarat’taki kabileleri kendi başlarının çaresine bakmak için terk ederken, iktidara geldikten sonra onların eğitim, sağlık, yetersiz beslenme ve istihdam sorunlarını çözen BJP oldu.” ekledi. TNN