Bhu: Iit-bhu ve Ub, araştırma merkezi kurmak için el ele veriyor | Varanasi Haberleri

MumuOner

New member

Varanasi: Hindistan Teknoloji Enstitüsü (BHU) Varanasi ve New York’taki Buffalo Üniversitesi (UB), malzeme geliştirme ve ilgili teknoloji alanında bir araştırma merkezi kurmak için güçlerini birleştirdi. Sekiz üyeli bir UB ekibi, IIT (BHU) Varanasi’yi ziyaret etti ve iki taraf, malzemeler, yapay zeka, ilaç geliştirme ve biyoteknoloji alanlarında devam eden araştırmalar hakkında bilgi paylaştı. 27 Mart’ta araştırma, akademik eğitim, bilimsel eğitim ve kültür alanlarında karşılıklı zenginleştirme için bir Mutabakat Zaptı imzalandı.
IIT(BHU) Direktörü Prof. Pramod Kumar Jain, “IIT(BHU)-UB MoU, teknik zorlukları tamamlamak ve birlikte çalışmak için çok taraflı bir işbirlikçi çerçeve sağlayacaktır” dedi.
Prof Jain, iki kurumun aktif olarak nanomateryaller, 2D nanoyapılar, perovskitler, geçiş metali dikalkojenitler, metamalzemeler, kuantum materyaller, biyomalzemeler, yapay zeka araştırdığını ve ilaç keşfi, optoelektronik, spintronik ve kuantum teknolojisi araştırmalarına öncelik verdiğini söyledi.
University at Buffalo ekibine, Provost ve Akademik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Scott Weber. Prof Weber şunları söyledi: “Bir birim HTE (BHU)-UB merkezi, bu ortak merkezin faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek için UB’de yer alacaktır.”
IIT (BHU) Dekanı (Ar-Ge) Prof. Vikash Kumar Dubey şunları söyledi: “Ortak Merkezin lansmanından kaynaklanan işbirliği, – Öğrenci ve araştırmacı değişimi; ortak eğitim, araştırma ve eğitim programlarının koordinasyonu; ve merkez aracılığıyla ortak Doktora ve MTech programları. ”
Etkinliğe Buffalo Üniversitesi’nden Prof. Paras N Prasad, Prof. Venu Govindaraju, Prof. John Tomaszewski, Prof. Mark Swihart, Prof. Jon Bird, Dr. Luis Velarde ve Dr. Supriya Mahajan katıldı.