AAP Suresi’nde anlaşmazlık büyüyor, kızgın işçiler bugün buluşuyor | Sure Haberleri

EkoEr

New member
SURAT: Aam Aadmi Partisi’nin (AAP), Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) eyaletteki 27 yıllık iktidarına meydan okuduğu bir zamanda, parti içinde zorluklarla karşılaşıyor.
Cumartesi günü, şehirdeki bir grup işçi, partinin bilet dağıtma yöntemine açıkça meydan okudu. AAP şehir birimi başkan yardımcısı Raju Diyora, partinin sandıklar sırasında yaşlı işçileri kenara çektiğini iddia etti.
Pazar günü, eyaletin dört bir yanından hoşnutsuz işçiler Ved Yolu’nda bir toplantı düzenliyor.
Bir müteahhit olan Diyora, “Toplantıya yaklaşık 10 bin işçi katılacak ve stratejimizi belirleyeceğiz. Eyalette partiyi kurmak için çok çalışan hiç kimse seçim kartlarını alamayacak” dedi. Diyora, AA’ya aylar önce partinin eyalet başkanı Gopal Italia liderliğinde katıldığını iddia etti.
Lideri Katargam koltuğuna bilet aldı, ancak Diyora ve destekçileri genel adaletsizlik nedeniyle mutsuz. Diyora, “AAP’ye Gopalbhai’nin liderliğinde katıldım ve onun bilet almasına ne mutlu ne de üzülüyorum. Partiden genel kart dağıtımından memnun değilim,” dedi Diyora.
Diyora, “Benim gibi birçok işçi, Saurashtra şehrinde veya kırsalında hiçbir üsleri yokken AAP için kapı kapı kampanyalar yürüttü. AAP’nin kazanması halinde ne vereceklerini vaat ettik” diye ekledi.
AAP çalışanları, partinin partiye birkaç gün önce katılanlara bilet teklif ettiğini, ancak son aylarda partide çalışanlara bilet vermediğini iddia etti.
Geçenlerde AAP, Surat East’ten aday Kanchanlal Jariwala 24 saatten fazla yeraltında kaldıktan sonra adaylık formunu geri çektiğinde utanç verici bir durumla karşı karşıya kaldı.
Jariwala daha sonra AAP çalışanlarının kampanyası için ondan lakh rupi talep ettiğini ve bu nedenle parti seçimlerine itiraz etmemeye karar verdiğini iddia etti.